2025-01-04 14:09
Decarbing a quarter ounce of Pineapple Express, doing the math it looks like when I'm done I'll have 1500 mg of THC, or fifteen 100 mg doses. My total cost is $12.50.
Learning to decarb cannabis has been a huge money saver for me. If I go buy a pack of 100 mg, gummies, it's like 15 bucks at the dispensary. Way cheaper to do it at home.
Just wait until spring, we're going to grow this season, which will knock down costs even more....